מאמרים

עלה ירוק, נצביע לשינוי החוק

למרות המחאות שעולות לאחרונה והמעורבות החברתית שמופיעה מכל מיני כיוונים מצד הציבור, ישנה בישראל את הנטייה לאדישות וחוסר מעורבות במובנים ותחומים רבים בחברה. לא שאין תלונות, תלונות יש בשפע, רק ביקורת בונה או עשייה בעקבות תלונה הן שלוקות בחסר. תופעה זו מראה צורתה וצבעיה, כמובן, גם בזמן ההצבעות.

מספר עצום של אנשים עמם דיברתי ואשר פגשתי, בנוסף לאור סקרים וסטטיסטיקות, אפשר ממש לראות שאחוזי ההצבעה במדינת ישראל אינם קרובים להיות גבוהים, ואף מצטמצמים. עולות טענות כמו זו שאין במי לבחור, כולם גרועים, אין על מי לסמוך, כלום לא יעזור למצב העגום והסכסוך, וכן הלאה. הציבור פיתח עור וקליפה קשים כנגד אכפתיות ורצון להשפיע. בכנות, נראה שאנשים כלל אינם מרגישים שיכולים הם להשפיע, שלאותו פתח בקלפי יש בכלל איזו משמעות. חשוב לאב שבנו יערוך בת מצווה בשרון, חשוב לזוג אוהבים לצאת אל חופשת סקי לפחות פעם בשנה, אבל להצביע במדינה? למה? את זאת אנשים רבים כבר לא מבינים.

אם לומר את האמת, אני מסכים עם כך שרוב רובם של הפוליטיקאים כיום מצטיירים כלא אמינים, כאנשים שדואגים לביטחון הכיסא שלהם יותר מאשר עתיד, ביטחון וטובת המדינה. בכל זאת, ואחרי מחשבה מרובה, מצאתי כן מפלגה בה אוכל לבחור וכן להרגיש שאני תומך באינטרס שיכול רק להועיל לארצנו הקטנטונת. המפלגה היא עלה ירוקה.

אנשים רבים ירימו גבה, יאמרו שלהצביע לעלה ירוק זה כמו לשים פתק לבן מאחר והם לעולם לא יעברו את מכסת הקולות.

המשך מאמר